Wirtualność w rzeczywistości

Oto kolejne pogłoski o tym, co może być kolejną wielką rzeczą w technologii.

Nubia Red Magic 5G

Nubia jest spółką zależną chińskiej firmy elektronicznej ZTE. Być może są najbardziej znane z serii telefonów przeznaczonych do gier, a teraz idą o krok dalej. W Nubia Red Magic 5G znajdziesz wbudowane wentylatory chłodzące.
Korzystając z tego rodzaju mechaniki, producent ma nadzieję, że zapobiegnie przegrzaniu się telefonów podczas grania.
Możesz uzyskać do 16 GB pamięci roboczej i 256 GB pamięci. Bateria 4500 mAh jest ładowana potężną ładowarką o mocy 55 W, a telefon jest jednym z niewielu, które nadal mają wyjście audio.
Procesor to najlepszy model Qualcomma – taki sam jak na przykład amerykańska wersja telefonów Samsung Galaxy S20.
Telefon komórkowy jest obecnie dostępny tylko w Chinach i jest dostępny w wielu kolorach. Te warianty kolorystyczne obejmują złoty, czerwony, czarny oraz neonowy czerwony i niebieski.

Rękawica dotykowa

Czy zastanawiałeś się, w jaki sposób stworzyli niektóre efekty specjalne w filmie „Avatar”? A może nad tym jak EA z wielką precyzją odtwarza postacie i postawy Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego w FIFA?
Odpowiedź leży w technologii dotykowej, nad którą producent Teslasuit pracuje nad dalszym rozwojem.
Podczas corocznego CES w Las Vegas świat został wprowadzony na kolejny poziom gier VR.
Londyński producent nie ma produktów dostępnych na rynku publicznym, ale tworzy produkty, które z pewnością mogą stać się rzeźnikiem dla tych, którzy chcą jak najbardziej realistycznej gry.
Chodzi o to, że kupując rękawicę Teslasuit, będziesz mógł z niej korzystać podczas noszenia zestawu VR i otrzymywać informacje zwrotne przez rękawicę podczas gry.
Innymi słowy, będziesz mógł dotykać i czuć rzeczy w wirtualnym świecie i czuć je we własnych rękach.
Według samego producenta rękawica powinna być rewolucyjna w dziedzinie rehabilitacji, a ponadto musi zawierać szereg pionierskich zastosowań.

Samsung Hologram

Dwuletni patent może wskazywać na dość futurystyczny zwrot akcji, który Samsung chce uwzględnić w swoich przyszłych telefonach.
W 2012 roku nagle można było zobaczyć zmarłego rapera Tupaca Shakura wykonującego muzykę ze Snoop Doggiem na festiwalu kulturalnym Coachella w Kalifornii. Snoop Dogg żyje, a Tupac, który zmarł w 1996 r. został wyświetlony za pomocą hologramu.
Teraz może się wydawać, że Samsung chce wdrożyć technologię hologramów w swoich telefonach.
Według patentu Samsunga gigant technologiczny współpracuje z telefonem komórkowym, który może wyświetlać hologramy unoszące się nad ekranem i można je oglądać pod każdym kątem – bez potrzeby dodatkowego sprzętu 3D.
Jeśli Samsung opracuje funkcję hologramu do użytku w swoich telefonach komórkowych, byłaby to bardzo wyjątkowa koncepcja dla smartfonów.
Pomimo tego, że patent ma dwa lata, nigdy nie widzieliśmy niczego, co sugerowałoby, że od czasu jego powstania nastąpił jakiś rozwój.

aspot.pl

Redakcja hrexecutive.pl