Wielu kierowców, szczególnie tych, dla których oszczędność jest ważna, podchodzi do kwestii zakupu części samochodowych w bardzo krótkowzroczny sposób. Myślą jedynie o tym, ile dana część kosztuje w momencie zakupu, dlatego często wybierają tanie zamienniki gorszej jakości. Nie zastanawiają się jak długo taki nieco tańszy zamiennik będzie w stanie pracować i jak zastosowanie części gorszej jakości wpływa na kwotę odsprzedaży. Osoby takie zastanawiają się wręcz, czy oryginalne części naprawdę wpływają na kwotę odsprzedaży samochodu. Zarówno dla takich oszczędnych osób, jak i dla nieco mniej zorientowanych użytkowników postanowiliśmy w rozbudowany sposób odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule i wyjaśnić, jakie zalety mają oryginalne części zamienne do samochodów i wpływają one na kwotę odsprzedaży.
Zalety oryginalnych części samochodowych
Wśród polskich kierowców wręcz mityczną sławą cieszą się samochody sprowadzane z Niemiec. Już do kanonu żartów weszły historie o Niemcu, który gonił handlarza do granicy, płakał jak sprzedawał, albo o tym, że Niemka tylko do kościoła dojeżdżała. Powody umiłowania Polaków do samochodów sprowadzanych od naszych zachodnich sąsiadów są różne, ale głównym jest fakt, że w Niemczech powszechne jest serwisowanie samochodów w ASO, czyli autoryzowanych stacjach obsługi, gdzie uwaga, części wymieniane są na oryginalne, a nie jak w naszym kraju, na tańsze zamienniki.
W ten nieco humorystyczny sposób, jak mamy nadzieję, uświadomiliśmy ci, że dla kierowców z Polski istotne jest stosowanie oryginalnych części samochodowych. Nikt przecież nie chce, aby jego nowo zakupiony samochód składał się z większości z zamienników wyprodukowanych w Chinach, a nie oryginalnych części pochodzących z Niemiec, Francji, Japonii czy Szwecji. Między innymi dlatego stosowanie oryginalnych części wpływa na cenę odsprzedaży i w dłuższej perspektywie jest bardziej opłacalne od kupowania tanich zamienników.
Materiał zewnętrzny