Czy warto pisać odpowiedź na pozew? Pomoc prawna w zakresie zadłużenia


Jeśli Twoje zadłużenie weszło na drogę sądową, to najwyższa pora, aby coś z tym zrobić. Dług nie jest łatwą sprawą – to zrozumiałe. Jednak chowanie głowy w piasek i udawanie, że problemu nie ma, to najgorsze rozwiązanie. Najczęściej brak reakcji pozwanego wynika z braku odpowiedniej wiedzy z zakresu prawa. Niestety, ale większość osób nie wie, co w takiej sytuacji robić i jakie kroki podjąć. W naszym artykule znajdziesz najważniejsze informacje oraz rozwiązania, które pomogą Ci w odpowiedzi na pozew.

Dlaczego warto odpowiedzieć na pozew?

Można zadać sobie także pytanie, dlaczego brak reakcji to najgorsze wyjście. Przede wszystkim, tylko odpowiadając na pozew mamy szansę na oddłużanie. Nasz dług nie zniknie, jeśli ukryjemy list z sądu. Tylko działanie przybliży nas do zakończenia całego procesu. Być może wiele osób nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji, dopóki nie przyjdzie do nich windykator. Wtedy może być już za późno! Firma windykacyjna wchodzi do akcji w momencie właśnie braku reakcji od pozwanego. Dlatego odpowiedź na pozew to jedyne słuszne wyjście.

Co nam daje odpowiedź na pozew? Podstawy prawne do odwołania

Przede wszystkim tylko tak mamy możliwość dochodzenia swoich racji. Musimy odpowiadać na listy z sądu oraz stawiać się na rozprawach. Najlepiej jest mieć prawnika, który specjalizuje się właśnie w takiej dziedzinie – zadłużeniach. Możesz skorzystać z pomocy Eurolege. Mając przy sobie odpowiednich specjalistów masz największą gwarancję, że uda się umorzyć dług. Nawet jeśli nie w całości, to w jakiejś znacznej części. W razie gdyby nie udało się go wcale zniwelować, wciąż zyskujesz dużo czasu na zebranie kwoty zadłużenia. To także pozytywny aspekt odwoływania się, odpowiadania na pisma i po prostu – dochodzenia swoich praw.

Co warto wiedzieć o odpowiadaniu na pozew sądowy?

Pomoc prawna zadba o dopilnowanie wszelkich formalności. Jednak jeśli jesteś zainteresowany, to możesz dowiedzieć się jak to mniej więcej wygląda. Przede wszystkim odpowiedź na pozew przygotowuje się w oparciu o konkretny wzór. To ważne, aby pismo było zgodne z normami prawnymi. Inaczej sąd może go po prostu nie wziąć pod uwagę. Dla pozwanego jest to bardzo niekorzystne, gdyż traci formę obrony. Kolejna sprawa to przygotowanie odpowiedzi w odpowiedniej ilości egzemplarzy. Należy dostarczyć tyle kopii, aby były one i dla sądu, i dla wszystkich powodów. Koniecznie pamiętaj o okresie na odpowiedź, czyli dwóch tygodniach! Tylko w tym czasie możesz dostarczyć dokumenty.

Dochodzenie swoich praw – to się opłaca

Wskazaliśmy podstawowe informacje dotyczące długu, pozwu i działania mającego na celu oddłużenie. Najważniejsze podsumowanie całości, to po prostu wzięcie sprawy na poważnie i podjęcie odpowiednich kroków! Tylko wtedy mamy szansę na rozwiązanie sprawy na naszą korzyść.

Redakcja hrexecutive.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.