Jak wysłać paczkę do Anglii?

Wiele osób zastanawia się, jak przebiega wysyłka paczek do Anglii po Brexicie. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najważniejszymi aspektami realizowanych wysyłek.

Wysyłka do Anglii

Wielka Brytania nie jest już członkiem Unii Europejskiego, co może wiązać się z pewnymi trudnościami podczas wysyłki paczek. Związane jest to z koniecznością odbycia odprawy celnej, do której niezbędne będzie zgromadzenie stosownych dokumentów. Dlatego w przypadku wysyłki paczki za granicę do Anglii warto skorzystać z usług specjalistów, którzy na pewno pomogą zgromadzić niezbędną dokumentację.

Rodzaj wysyłki

Specyfika wysyłki paczki do Anglii przede wszystkim będzie związana z jej rodzajem, ponieważ możliwe jest wysyłanie zarówno paczek prywatnych, jak i związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. W przypadku wysyłki paczek do rodziny oraz znajomych należy podać szacunkową wartość wszystkich przedmiotów w paczce. Jeśli wartość przedmiotów nie będzie przekraczała kwoty około dwustu złotych to przesyłka jest zwolniona z dodatkowych opłat.

Naliczane opłaty

Paczka do Anglii wiąże się z naliczeniem pewnych opłat dodatkowych. Wśród nich można wskazać przede wszystkim opłatę celną, ale także podatek VAT. Jak już zostało wcześniej wspomniane, opłaty nie są naliczane, jeśli szacunkowa wartość paczki nie przekroczy kwoty około dwustu złotych. Dotyczy to zarówno opłaty celnej, jak i płatności związanej z naliczeniem podatku VAT. W przypadku przewyższenia kwoty dwustu złotych opłaty są pobierane przez agencje celne.

Zakazane przedmioty

Wiele osób zastanawia się, czego nie można wysyłać w paczce do Anglii po Brexicie. Lista zakazanych przedmiotów obejmuje przede wszystkim materiały łatwopalne, wybuchowe oraz inne, niebezpieczne wyroby. Oprócz tego istnieje zakaz wysyłania leków, alkoholu, papierosów oraz narkotyków. Za granicę nie należy wysyłać żywych zwierząt oraz zwłok ludzkich i zwierzęcych. Z transportu wykluczone są również dzieła sztuki oraz antyki, a także inne wartościowe przedmioty.

Czas transportu paczki

W związku z koniecznością odbycia się odprawy celnej czas transportu paczki z Polski do Anglii może być przedłużony. Najczęściej wysyłka paczki z tego powodu opóźnia się o jeden dzień. Paczki z Polski do Anglii najczęściej dostarczane są w cztery lub pięć dni roboczych. Podobnie sytuacja wygląda z przesyłkami realizowanymi w odwrotnym kierunku, czyli z Anglii do Polski. Jednak jeśli paczka zostanie skontrolowana lub zatrzymana przez Urząd Celny to czas dostawy może się dodatkowo wydłużyć.

Wartość towarów

Podczas wysyłki paczki z Polski do Anglii nie można zapominać o podaniu szacunkowej wartości towarów, które zostały umieszczone w przesyłce. Wartość towarów powinna odpowiadać rzeczywistej wartości przedmiotów, dlatego nie można jej ani zawyżać, ani też zaniżać. Jeśli nie zna się rzeczywistej wartości produktów to należy ją oszacować. Warto również pamiętać o konieczności przygotowania dokumentów do odprawy celnej, ponieważ bez nich paczka nie zostanie wysłana za granicę.

Redakcja hrexecutive.pl