5 pomysłów na nietypowy wyjazd integracyjny

Wyjazd integracyjny jest idealną okazją do zbudowania dobrego i zgranego zespołu. Ponadto dzięki niemu można poprawić komunikację pomiędzy jego współpracownikami w firmie. Nierzadko bywa tak, że nowe środowisko doprowadza do tego, iż wszelkie konflikty znikają w magiczny sposób. Istnieją nietypowe pomysły na wyjazd integracyjny. Warto dowiedzieć się, jakie będą najciekawsze.

Warsztaty kulinarne 

Nasi rodacy praktycznie oszaleli na punkcie gotowania. Polska kuchnia przeżywa prawdziwy renesans, a gotowanie stało się niemalże narodowym hobby. Z tego powodu, podczas wyjazdu integracyjnego, warto przeprowadzić warsztaty kulinarne. Jest to bardzo ciekawy pomysł na dodatkową atrakcję w czasie spotkania firmowego. Kreatywne warsztaty pozwolą nie tylko na wspólną, zespołową pracę, ale także rozbudzą wyobraźnie uczestników i zachęcą do drużynowego działania. Warto podzielić pracowników na kilka zespołów i zapewnić im pięć tajemniczych składników. Każda drużyna musi przygotować z nich kreatywną i smaczną potrawę. Niech wygra najsmaczniejsza!

Zabawa w grę detektywistyczną – kto zabił? 

Ciekawym pomysłem na wyjazd integracyjny jest gra detektywistyczna. W czasie gry trzeba rozwiązać kryminalną zagadkę. Mowa tutaj o pewnym tajemniczym morderstwie. Dzięki takim sposobie na spędzenie wyjazdu firmowego, pracownicy mogą poprawić umiejętności komunikowania się w grupie. Dodatkowo otrzymają trening zdolności analitycznych. W tej grze uczestnicy wyruszą w teren hotelu, aby rozwikłać zagadkę śmierci jednego z gości. Zadaniem każdej grupy będzie przesłuchanie wszystkich pracowników hotelu, a następnie zbadanie miejsca zbrodni. Personel hotelu będzie podrzucał nowe wskazówki, a także mylił tropy. Taki typ gry integracyjnej powinien wpłynąć na relacje pracowników oraz przełożyć się na wykorzystanie ich w codziennej pracy.

Warsztaty z kreatywności 

Dobrym pomysłem na wyjazd integracyjny będzie zorganizowanie warsztatów z kreatywności. Wiele firm, od przyszłych pracowników, oczekuje niestandardowego podejścia do tematów oraz nowych pomysłów i niecodziennych rozwiązań. Do osiągnięcia tego celu pomogą kreatywne warsztaty. Nie jest tu mowa o nudnych pogadankach w sali konferencyjnych, ale o pracach manualnych, które pobudzą pomysłowość. Celem takiego wyjazdu są praktyczne oraz ciekawe zajęcia. To na nich pracownicy dadzą upust swej wyobraźni, która stanie się także ważnym punktem do wykorzystania w przyszłości.

Lipdup pomysł na wspólny teledysk

Kolejnym pomysłem na niestandardowy wyjazd integracyjny jest zorganizowanie wspólnego teledysku. Stworzenie niecodziennej aranżacji ulubionej, wybranej przez grupę piosenki będzie kreatywnym zadaniem, które wpłynie na integracje grupy. Zaproponowanie scenariusza, wybór strojów i akcesoriów, podział na grupy oraz połączenie poszczególnych elementów w jedną całość – czy może być bardziej integracyjne zadanie do wykonania? Zabawa murowana!

Warsztaty filmowe  

Innym, ciekawym pomysłem na wyjazd integracyjny będą warsztaty filmowe. Jest to gwarancja udanego spotkania oraz sporej dawki śmiechu. Celem zabawy jest wcielenie się uczestników w rolę aktorów bądź reżyserów. Podobnie jak w przypadku lipdup, taki i w trakcie warsztatów filmowych, uczestniczy mają za zadanie przygotować scenariusz oraz… nakręcić krótkometrażową produkcję filmową. Wszystko będzie otoczone w formie świetnej rozrywki, ciekawej charakteryzacji i nietypowych przebieranek. Każdy uczestnik może wykreować nową postać filmową bądź wcielić się w ulubionego bohatera.

Pomysłów na zorganizowanie firmowego wyjazdu integracyjnego jest wiele. Bardzo ważnym elementem będzie wybór firmy, z którą taki wyjazd będzie realizowany. Wybór na rynku jest ogromny, ale powyższe scenariusze zostaną zrealizowane razem z agencją eventową – Fabryka Atrakcji.

Redakcja hrexecutive.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.