Pierścionek zaręczynowy z brylantem czy innym kamieniem?

Wybór pierścionka zaręczynowego jest niezwykle trudnym zadaniem. Zaręczyny to bardzo uroczysta okazja, która jest symbolem przyszłego małżeństwa. Kobieta oczekuje pięknego pierścionka, który w późniejszym czasie będzie noszony wraz z obrączką. Jak zatem wybrać pierścionek zaręczynowy? Czy musi to być pierścionek z brylantem?

Pierścionek zaręczynowy z brylantem ponadczasową klasyką

Wchodząc do jubilera i pytając o pierścionki zaręczynowe, z pewnością od razu będą przestawione te z brylantami. Są to jedne z popularniejszych pierścionków, jakie mężczyźni wybierają dla swoich ukochanych. Mogą być wykonane z białego złota, które obecnie jest bardzo popularne. Również tradycyjne żółte złoto jest chętnie wybierane przez panów ceniących klasyczny styl. Brylanty symbolizują wieczną miłość i niekończące się uczucie. Każda kobieta marzy o pierścionku z brylantem, a im większy kamień, tym radość jest większa. Najczęściej pierścionek zaręczynowy jest prosty, a zarazem bardzo stylowy. Przyozdobiony jest jednym kamieniem, który można dobrać pod względem wielkości do zasobności portfela. Może to być niewielki brylancik, który prezentuje się bardzo elegancko lub wielki brylant widoczny z dużej odległości.

Czy pierścionek zaręczynowy musi być z brylantem?

Jeśli dwie osoby się kochają i chcą spędzić ze sobą całe życie, to oczywiście żadna biżuteria nie ma znaczenia. Pierścionek symbolizuje, że w niedługim czasie para wstąpi w związek małżeński i oczywiście jest to piękny podarunek. Nie oznacza to wcale, że od razu trzeba kupować pierścionek zaręczynowy z brylantem.

Nie każdego stać na taki wydatek, a u jubilera dostępne są pierścionki osadzane innymi kamieniami szlachetnymi. Symbolem sprawiedliwości i prawdy jest szafir, piękny niebieski kamień, który często można znaleźć w ciekawych modelach pierścionków zaręczynowych. Zdecydowanie spodoba się paniom, które są otwarte na nowe rzeczy. Z drugiej strony czerwony rubin w pierwszej kolejności kojarzony jest z miłością, pasją i namiętnością. Na pewno spodoba się paniom, które lubią się wyróżniać. Szmaragd i intensywna zieleń kojarzone są z bezpieczeństwem i harmonią. Przez wiele osób nazywany jest kamieniem symbolizującym szczęśliwą miłość, a więc doskonale nadaje się jako pierścionek zaręczynowy.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny najczęściej są organizowane przez mężczyznę, który chce zaskoczyć swoją ukochaną. Jednak w większości przypadków kobieta już dawno wie, że ten moment niedługo nadejdzie i przeprowadzane są rozmowy na temat pierścionków zaręczynowych. Warto przy tej okazji posłuchać, co ukochana chciałaby zobaczyć na swoim palcu. Najczęściej są to tradycyjne pierścionki zaręczynowe z niewielkim brylantem, które można kupić w każdym sklepie z biżuterią. Oczywiście można wybierać spośród różnych kształtów, modeli i wielkości kamieni. Najpopularniejszy jest pierścionek z białego złota z niewielkim brylantem, który nie jest także bardzo drogi. Nie wolno zapomnieć o dobraniu rozmiaru, a ten najlepiej dopasować względem innych pierścionków, których ukochana ma na pewno sporo.

Redakcja hrexecutive.pl