Sposoby na utrzymanie terenów zewnętrznych w dobrym stanie

Estetyka otoczenia przedsiębiorstwa ma istotne znaczenie dla klientów i współpracowników, dlatego nie można bagatelizować znaczenia utrzymania jej w doskonałym stanie przez cały rok. Jak kompleksowo zadbać o tereny zewnętrzne firmy, aby zawsze wyglądały dobrze? Warto skorzystać z usług profesjonalnych firm porządkowych, bo zapewniają elastyczność i oszczędność zasobów.

Zielona wizytówka firmy, czyli pielęgnacja terenów zielonych

Coraz więcej przestrzeni wokół nieruchomości należącej do firm jest obsadzana roślinami ozdobnymi. Zieleń poprawia estetykę otoczenia i pozytywnie wpływa na samopoczucie pracowników oraz klientów. Jednak roślinność wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym wygląda atrakcyjnie o każdej porze roku. Pracownicy odpowiedzialni za utrzymanie terenów zewnętrznych regularnie koszą trawniki, przycinają żywopłoty, podlewają oraz nawożą rośliny. Do podstawowych zabiegów na terenach zielonych zalicza się również usuwanie chwastów z rabat kwiatowych oraz dosadzanie roślin. Profesjonalna firma porządkowa zajmie się konserwacją elementów infrastruktury ogrodowej, a także zabezpieczy rośliny przed zimą.

Zawsze schludnie i bezpiecznie, czyli utrzymanie terenów zewnętrznych zimą i jesienią

W okresie jesienno-zimowym pracownicy odpowiedzialni za sprzątanie terenów zewnętrznych usuwają opadłe liście, czyszczą i zamiatają chodniki oraz parkingi. Przy tym dbają o to, aby otoczenie wokół firmy było zawsze estetyczne. Personel sprzątający bez trudu usunie plamy z oleju, graffiti ze ścian budynków, a także przeprowadzi dezynfekcję terenów zewnętrznych metodą opryskową. 

Zimą najważniejszym zadaniem ekipy porządkowej jest zapewnienie bezpiecznych warunków na chodnikach, przejazdach i placach. Do podstawowych czynności zalicza się odśnieżanie, usuwanie sopli z zadaszeń oraz przeciwdziałanie skutkom gołoledzi.

Jak zadbać o tereny zewnętrzne i nie przepłacić?

Rekomendowanym sposobem na utrzymanie terenów zewnętrznych w nienagannym stanie jest skorzystanie z renomowanej firmy porządkowej. Prezentacja usług jednego z wyspecjalizowanych w tym zakresie podmiotów znajduje się na stronie: https://czystosc.impel.pl/utrzymanie-terenow-zewnetrznych/

Usługa realizowana jest przy użyciu mobilnych grup porządkowych, czyli przez pracowników, którzy nie są stale obecni na terenie obiektu. Wyspecjalizowana ekipa zjawia się na miejscu w wyznaczonym terminie. Fachowcy mają ze sobą potrzebny sprzęt, aby sprawnie i starannie wykonać konkretne prace.

Przedsiębiorca nie musi martwić się o zakup i serwisowanie sprzętu ogrodniczego lub czyszczącego, a także nie tworzy dodatkowych etatów dla pracowników w swojej firmie. Otrzymuje dokładnie te usługi, których potrzebuje w określonym momencie. Mobilne grupy dbające o porządek reagują szybko i działają w szerokim zakresie. Można zlecić im nie tylko sprzątanie terenów zewnętrznych, ale także prace wysokościowe, drobne naprawy w obiekcie, doczyszczanie poremontowe, konserwację i czyszczenie wentylacji oraz wiele innych zadań.

Redakcja hrexecutive.pl