Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Przedsiębiorcy i Urzędy Pracy w procesach outplacementu

7 marca 2020

Związek Urzędów Pracy z Przedsiębiorcami powinien być naturalny, stabilny, pełen wzajemnego zaangażowania, jak w starym małżeństwie. Tymczasem okazuje się, że czeka nas praca u podstaw.
Przedsiębiorcy bardzo rzadko podejmują współpracę z Urzędami Pracy w jakimkolwiek zakresie – tylko, gdy są do tego zobowiązani prawnie. Postawa urzędników wydaje się być paradoksalnie pełna niechęci do pracodawców.

Jak pokonać tą barierę komunikacyjną?

U jej podstaw leżą odmienne realia pracy i otoczenie społeczne. Urzędnicy spotykający się codziennie z nieprzystosowanymi do rynku osobami bezrobotnymi, pełnymi roszczeń contra pracodawcy poszukujący jak najbardziej efektywnych pracowników o wysokiej dojrzałości biznesowej.
Chcielibyśmy poznać opinie obu stron, zrozumieć przyczyny niechęci, mało efektywnej współpracy i podjąć próbę wspólnego wypracowania modelu sprawnej współpracy przedsiębiorców i urzędników.
Przyświeca mi wizja Urzędu Pracy, jako instytucji dysponującej pełną, rzetelna i aktualną informacją o wszystkich pracodawcach w regionie, podążającej za wszelkimi zmianami i tendencjami na rynku.

Urzędy Pracy w procesach outplacementu

Myślę, że przekazanie pełnego obrazu funkcjonowania przedsiębiorców na lokalnym rynku dałoby petentom zwracającym się o pomoc dużo większe poczucie bezpieczeństwa i usprawniło proces poszukiwania pracy.
Wierzę, że wszędzie gdzie są ludzie, zmiana ich podejścia i sposobu komunikacji jest w stanie nie tylko palić, ale też budować mosty i poprawiać wyniki wspólnej pracy, dlatego mam nadzieję, że nasze warsztaty pozwolą uczestnikom otworzyć nowe horyzonty.

wyposażenie kempingowe

Redakcja hrexecutive.pl

Hrexecutive – blog o branży GR, biznesie i pracy. Interesuje Cię praca w HR? Tu znajdziesz wszystkie najpotrzebniejsze informacje. Zapraszamy

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Obsługa nieruchomości – co warto o niej wiedzieć?
Jak zostać rejestratorką medyczną
Prezenty dla entuzjastów wellness i fitness

Jesteś zainteresowany reklamą?