Jak sprawnie i tanio wysłać paczkę do Anglii?

Wysyłając paczkę do Anglii chcemy, by dotarła szybko i bezpiecznie. Ważny jest również koszt wysyłki. O czym trzeba pamiętać, by nasza paczka w krótkim czasie dotarła do odbiorcy?

Jak szybko i tanio wysłać paczkę?

Wysyłka paczki do Anglii może wydawać się bardzo skomplikowana. Nie jest to prawda! Wystarczy jedynie wybrać korzystną ofertę. Każdy nadawca chce, by jego paczka do Anglii dotarła w jak najkrótszym czasie. Korzystając z usług brokera kurierskiego AlleKurier mamy dostęp do wielu przewoźników. Dzięki temu do każdego zlecenia dopasowywana jest usługa, która jest najkorzystniejsza dla zleceniodawcy.

Kolejnym aspektem, na który zwracają uwagę nadawcy, jest czas dostarczenia przesyłki. Paczka do Anglii jeszcze do niedawna mogła zostać dostarczona w ciągu 1-2 dni roboczych. Brexit znacznie wydłużył ten termin. Odprawa celna, która musi zostać przeprowadzona zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii, wydłużyła ten termin do 7 dni. Warto pamiętać, że w zamówieniu usługi można zaznaczyć, w jakim dniu kurier ma pojawić się po paczkę. Dzięki temu nadanie paczki do Anglii jest wyjątkowo proste. Nie trzeba tracić czasu na wychodzenie z domu i poszukiwanie punktu nadawczego.

Bezpieczeństwo również ma znaczenie

Ważne jest, by paczka do Anglii dotarła bezpiecznie, a towar nie został uszkodzony. Warto o to zadbać dobrze pakując przesyłkę. Paczka do Anglii powinna być zapakowana w trwały karton, który zostanie zaklejony taśmą. Wysyłając towary, które są delikatne, należy je dodatkowo zabezpieczyć. Delikatne przedmioty należy ułożyć tak, by nie przesuwały się w kartonie. Konieczne jest również zadbanie, by w kartonie znalazł się wypełniacz. Idealna będzie folia bąbelkowa, ale sprawdzą się również gazety czy stare materiały.

Tak przygotowana paczka do Anglii musi zostać poprawnie zaadresowana. Konieczne jest podanie imienia, nazwiska i dokładnego adresu odbiorcy (kod pocztowy). Bardzo ważne jest, by podać również adres e-mail oraz telefon. Należy pamiętać, że podając numer telefonu trzeba go poprzedzić brytyjskim kodem kierunkowym. Tylko w ten sposób kurier będzie mógł skontaktować się z klientem i dostarczyć paczkę w jak najkrótszym czasie.

Co można wysłać w paczce do Anglii, a jakich produktów należy unikać?

Wysyłanie paczek po Brexicie zostało utrudnione, ale nie znaczy to, że jest niemożliwe. Trzeba jednak mieć świadomość, że w paczce nie można wysłać wszystkiego. Trzeba pamiętać, że paczka nie może zawierać żywności. Nie wolno również wysyłać żywności, która jest hermetycznie zamknięta. Decydując się na taki krok należy liczyć się z możliwością zwrotu paczki i poniesieniem konsekwencji. Paczka do Anglii nie może zawierać również leków, alkoholu, wyrobów tytoniowych, narkotyków czy substancji niebezpiecznych.

Zabronione jest również przesyłanie żywych roślin oraz zwierząt. Bez ograniczeń można natomiast wysyłać ubrania, sprzęt elektroniczny czy dokumenty, które czasem są bardzo potrzebne. Chcąc mieć pewność, czy dany produkt można wysłać do Anglii, warto to dokładnie sprawdzić u przewoźnika, dzięki temu można zaoszczędzić sobie wielu kłopotów.

Redakcja hrexecutive.pl