Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Import z Chin – jak wygląda?

4 marca 2022 Import z Chin - jak wygląda?


Coraz więcej właścicieli polskich firm chce importować towar z Chin. Przedsiębiorcy chcący zwiększyć konkurencyjność swojej firmy nierzadko stawiają na importowanie towarów z Państwa Środka. Warto podkreślić, że wszelkie zakupy z innych krajów, które nie należą do Unii, muszą przejść odprawy celne. Z tego powodu przed podjęciem decyzji odnośnie współpracy z chińskim kontrahentem, warto dowiedzieć się kilku ważnych kwestii związanych z importowaniem towaru z Chin.

Import Chiny

Często jest tak, że atrakcyjne ceny oferowane przez chińskich kontrahentów skutecznie mydlą przedsiębiorcom oczy i często przy tym zapominają oni o sprawdzeniu rzetelności firmy z Chin. Przed rozpoczęciem współpracy z chińskim kontrahentem należy solidnie go prześwietlić. Często jest tak, że konieczne jest dokonanie przedpłaty w związku z kupnem towaru z Państwa Środka. Dlatego warto najpierw rozeznać się w Internecie, czy inni polscy właściciele firm nie współpracowali z danym kontrahentem. Oprócz tego w sieci można znaleźć dużo opinii na temat wielu chińskich kontrahentów. Warto podkreślić, że firmy długo działające na rynku łatwo będzie odnaleźć na wszelakich forach w Internecie. Porządna opinia nie będzie oczywiście gwarancją, że dany kontrahent zapewnia swe usługi na najwyższym poziomie, jednakże pozwoli ona wstępnie odrzucić nieuczciwych chińskich przedsiębiorców.

Chiny import – jakość towaru

Często panuje stwierdzenie, iż chiński towar jest wątpliwej jakości. Jest to oczywiści krzywdzące stwierdzenie, ponieważ Chińczycy produkują towar zarówno lepszej klasy, jak i gorszej. Jednakże nierzadko jest tak, że do Polski sprowadzane są towary gorszej jakości. Jest to przede wszystkim spowodowane niską ceną, ponieważ takie towary są niższej klasy, jednak można na nich zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jeśli mowa o droższych towarach, to zbliżone są one do cen polskich, z tego powodu sprowadzanie ich do naszego kraju jest zdecydowanie nieopłacalne. Dlatego przed kupnem towaru z Chin trzeba najpierw sprawdzić jakiej jakości jest towar oferowany przez chińskiego kontrahenta – należy tez sprawdzić, czy będzie odpowiadał on naszym celom.

Więcej informacji na temat importu z Chin: https://www.discolm.pl/.

Importowanie towarów z Chin

Decydując się na import Chiny i sprowadzanie stamtąd towarów, warto będzie dowiedzieć się więcej na temat formie płatności oraz dostępnych walutach. Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem współpracy z chińskim kontrahentem należy także sprawdzić, w jakiej formie trzeba dokonać zapłaty. Często jest tak, że trzeba mieć kartę kredytową. Wszelkie transakcje z Państwem Środka odbywają się w dolarach amerykańskich. Z tego powodu jeśli nastawiamy się na stałą współpracę z chińskim kontrahentem, to warto będzie założyć konto walutowe. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, bowiem podczas płatności zagranicznych z konta w złotówkach, banki stosują własne kursy przeliczeniowe – często są niekorzystne dla posiadaczy tego typu rachunków bankowych. Dlatego warto będzie założyć konto walutowe. W przypadku, gdy transakcje z chińskimi kontrahentami zawierane są dość sporadycznie, założenie konta walutowego może nie być do końca opłacalnym ruchem – często jego utrzymanie wiąże się z pewnymi kosztami. Trzeba też wspomnieć o tym, że różnice między wartością z faktury wystawionej w walucie obcej, a kwotą faktycznie zapłaconą stanowią pewne różnice kursowe – trzeba je wykazać w rozliczeniach podatkowych, w zależności od wyniku po stronie przychodów bądź kosztów. Importowanie towarów z Chin jest bardzo opłacalne, jednakże najpierw trzeba solidnie się do tego przygotować.

Wskazówki dotyczące pakowania paczki zwrotnej Tchibo

Redakcja hrexecutive.pl

Hrexecutive – blog o branży GR, biznesie i pracy. Interesuje Cię praca w HR? Tu znajdziesz wszystkie najpotrzebniejsze informacje. Zapraszamy

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Organizacja konferencji
5 sposobów na zwiększenie sprzedaży na Allegro
fulfilment e-commerce

Jesteś zainteresowany reklamą?