Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Jak stworzyć formularz aplikacyjny od pracodawcy?

16 kwietnia 2020


Aplikując na nowe stanowisko pracy wysyłamy CV oraz list motywacyjny. Możemy to zrobić przez maila, który zwykle podany jest w ogłoszeniu albo poprzez formularz aplikacyjny. Jest to metoda bardzo przydatna z punktu widzenia pracodawcy. Może on już na wstępie wybrać, jakie informacje od przyszłego pracownika go interesują. Jednak, żeby go stworzyć, potrzebna jest odpowiednia wiedza. Jak stworzyć formularz aplikacyjny, żeby nie odstraszyć potencjalnego kandydata?

Jak stworzyć formularz aplikacyjny?

Formularz aplikacyjny powinien być oczywiście dopasowany do stanowiska. Doświadczenie i wykształcenie jest dla pracodawcy niezwykle ważne i od razu pomaga ocenić, czy dana osoba nadaje się do pracy w takich czy innych warunkach. Jednak nie musi być do tego odrębne pole. Wystarczy, by w formularzu aplikacyjnym znajdowało się miejsce na dołączenie CV oraz innych dokumentów od kandydata. W samym formularzu dobrze jest umieścić pole, w których można będzie określić oczekiwania finansowe, a także podstawowe dane osobowe. Musi być w nim również zawarta nazwa firmy, adres pracodawcy oraz klauzula rodo o przetwarzaniu danych osobowych. To w zasadzie podstawy. Niektórzy pracodawcy pokuszają się jednak o dodatkowe informacje w formularzu. Należą do nich np. pytania selekcyjne, w których zapytać możemy o motywację do podjęcia pracy, wcześniejsze doświadczenia zawodowe czy aspiracje określające pracę na danym stanowisku.

Zachęcenie pracownika

Niezależnie od tego, jaką formułę formularza wybierzemy, musimy pamiętać, by nie zniechęcić nią potencjalnego przyszłego pracownika. Zbyt długie ankiety do wypełniania, w których powtarzać będziemy informacje zawarte w CV mogą spowodować, że wiele osób zrezygnuje. A w zatrudnianiu chodzi o to, by znaleźć jak najlepszego pracownika w danym fachu. Upraszczajmy w formularzach wszystko co się da, a także pozwalajmy na dodawanie pliku z CV jako załącznika. Jeśli pracownik nas zainteresuje, będziemy mogli z nim już dłużej porozmawiać w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. I to ona pomoże nam rozstrzygnąć, czy chcemy daną osobą zatrudnić czy też nie.

wyposażenie kempingowe

Redakcja hrexecutive.pl

Hrexecutive – blog o branży GR, biznesie i pracy. Interesuje Cię praca w HR? Tu znajdziesz wszystkie najpotrzebniejsze informacje. Zapraszamy

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Obsługa nieruchomości – co warto o niej wiedzieć?
Jak zostać rejestratorką medyczną
Prezenty dla entuzjastów wellness i fitness

Jesteś zainteresowany reklamą?