W jakiej sytuacji szkolenia dla firm będą dobrym rozwiązaniem?

Inwestycja w kompetencje i umiejętności pracowników praktycznie zawsze jest dobrym pomysłem. A najlepszym sposobem na przeprowadzenie takiej inwestycji jest skorzystanie z wartościowego szkolenia dla firm, adekwatnego do potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Szkolenia dla firm, czyli jeden z najlepszych sposobów uzyskania przewagi na rynku

Ciągłe podnoszenie kwalifikacji i trzymanie ręki na branżowym pulsie jest koniecznością w erze gospodarki rynkowej. Przedsiębiorca, który zignoruje potrzebę rozwoju swoich pracowników i zrezygnuje ze szkoleń dla firm, prędzej czy później straci swoją pozycję na rynku. A przerzucanie kosztów zawodowego rozwoju na pracowników będzie skuteczne tak długo, jak długo nie pojawi się konkurencja, która tego błędu nie popełni. Innymi słowy traktowanie pracowników wyłącznie w kategoriach siły roboczej jest bardzo złym pomysłem w realiach zdrowej gospodarki rynkowej. Szczególnie tych średniego i wyższego szczebla.

A co z pracownikami niższego szczebla? Ich również nie należy ignorować! Pamiętajmy, że w wielu branżach to właśnie te osoby mają najczęściej styczność z klientem. Pracownik, który jest zdemotywowany i który posiada nieaktualną wiedzę, raczej nie będzie dobrze się kojarzył klientowi lub usługobiorcy. Spowodowane tą sytuacją straty wizerunkowe mogą bardzo szybko okazać się również stratami finansowymi.

Poza tym należy pamiętać o pewnym truizmie, idealnie opisującym biznesową rzeczywistość: kto nie idzie do przodu, ten się cofa. Rezygnując z wdrażania nowych technologii czy poszerzania kompetencji swoich pracowników, nie liczmy, że konkurencja zrobi to samo. To bardzo naiwne i nieodpowiedzialne myślenie.

Dlatego aby zminimalizować ryzyko rynkowej porażki, warto zdecydować się na wartościowe szkolenia dla firm. Owszem, nie są one panaceum na biznesowe turbulencje. Nawet najbardziej wartościowy kurs doszkalający nie zapewni sukcesu firmie, jeżeli np. w wyniku nietrafionych inwestycji straci ona płynność finansową. Tym niemniej im lepiej wyszkolona kadra, tym większa szansa, że ewentualny kryzys zostanie szybko i skutecznie zażegnany.

Wartościowe szkolenia dla firm, przeznaczone zarówno dla kadry zarządzającej, jak i szeregowych pracowników, znajdziesz w ofercie Inprogress.

Szkolenia dla firm w Inprogress – oferta dla wymagających

Szkolenia w Inprogress przyjmują dwie postacie: jednorazowego kursu i modelu subskrypcyjnego.

Jednorazowe szkolenie jest kompletnym kursem dotyczącym jakiegoś zagadnienia, trwającym niekiedy kilka dni. Ciekawszą opcją jest jednak model subskrypcyjny, czyli Inprogress Plus. Obejmuje on swoim zakresem nielimitowany dostęp do wszystkich kursów online w czasie dwóch lub sześciu miesięcy, w zależności od wykupionego abonamentu.

Subskrybenci mogą liczyć dodatkowo na dostęp do materiałów szkoleniowych, webinarów czy dodatkowych sesji z trenerami. Jako że obecnie wszystkie szkolenia są prowadzone w trybie online, nie ma potrzeby wyjazdu w kosztowną delegację. Poza tym w kursie, który nas interesuje, można wziąć udział przebywając w domu lub miejscu pracy. To bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie w czasach, w których podróżowanie jest z różnych przyczyn utrudnione.

Dlatego jeśli chcesz skorzystać z akredytowanych szkoleń dla firm, przeznaczonych dla wszystkich pracowników bez względu na piastowane stanowisko, Inprogress Plus wydaje się być optymalnym wyborem. Sprawdź już dziś!

Redakcja hrexecutive.pl