Nowoczesne metody finansowania samochodów dostawczych i ciężarowych

Każda firma transportowa musi posiadać w swojej flocie nowoczesne samochody dostawcze i ciężarowe. Bez nich trudno byłoby o realizację usług transportowych. Jak jednak można się domyślić, ceny takich aut nie są niskie. Dlatego dla wielu przedsiębiorców ich zakup za gotówkę stanowi dużą barierę. Rozwiązaniem są tu nowoczesne metody finansowania takich samochodów.

Kredyt na zakup samochodów dostawczych i ciężarowych

Jedną z form finansowania zakupu nowych samochodów dostawczych i ciężarowych, z której skorzystać mogą przedsiębiorcy, jest kredyt. Co ważne, dziś firmy, które oferują taką możliwość finansowania, proponują swoim klientom bardzo korzystne warunki. Przede wszystkim jest to choćby opcja zaciągnięcia kredytu na zakup samochodu na okres aż 5 lat. Klienci mają również możliwość skorzystania z różnych form dodatkowego ubezpieczenia kredytu, co daje większe poczucie bezpieczeństwa. Same procedury udzielania takiego kredytu uproszczone są do wymaganego minimum. Nie może zatem dziwić, że taka możliwość finansowania zakupu samochodów cieszy się dużą popularnością. Z takiej opcji korzystają zarówno duże, jak i średnie oraz małe firmy.

Wynajem długoterminowy samochodu dostawczego lub ciężarowego

Inną możliwość nabycia nowego samochodu stanowi wynajem długoterminowy. Taka forma nabycia nowych samochodów od lat cieszy się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Wynajem ciężarówki MAN jest bowiem bardzo korzystnym rozwiązaniem. Przede wszystkim koszty związane z wynajmem samochodu są bardzo jasne. Przedsiębiorca w ramach umowy opłaca jedną miesięczną ratę. W jej ramach zawarte są już wszystkie koszty. Mowa tu o samym koszcie wynajmu, ubezpieczeniu i innych opłatach. Jedna stała rata pozwala na wygodne planowanie wydatków. Poza tym wynajem długoterminowy nie ogranicza możliwości inwestycyjnych. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla tych przedsiębiorców, którzy nie chcą bądź nie mogą zainwestować własnych środków finansowych na zakup samochodów dostawczych lub ciężarowych.

Leasing na samochody dostawcze i ciężarowe

Mówiąc o nowoczesnych metodach finansowania samochodów, nie można zapomnieć o leasingu operacyjnym. Taką możliwość oferuje swoim klientom MAN FS. Leasing samochodów cieszy się dużą popularnością z kilku konkretnych powodów. Przede wszystkim takie rozwiązanie pozwala zachować przedsiębiorcy elastyczność finansową. Poza tym może on wybrać różne korzystne możliwości zakończenia umowy. Leasing samochodu dostawczego to także duża wygodna. Wszystkie formalności ograniczone są tu do niezbędnego minimum. Z leasingu skorzystać można zatem bardzo szybko. Nie bez znaczenia jest także bardzo elastyczny okres finansowania wynoszący od 24 do 60 miesięcy.

Jak zatem widać, przedsiębiorcy, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup aut dostawczych lub ciężarowych za własne środki finansowe, skorzystać mogą z innych atrakcyjnych metod finansowania. Warto zatem zapoznać się z aktualną ofertą na rynku i wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Redakcja hrexecutive.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.