Nie płać za naukę angielskiego – sięgnij po bezpłatne metody!

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim nie tylko ułatwia życie, ale też często bywa niezbędna. Przydaje się ona w pracy, w trakcie podróży oraz w zaciszu domowym, pozwalając na oglądanie anglojęzycznych filmów czy sięganie po artykuły i książki w tym języku. Nauka angielskiego wymaga czasu i motywacji, ale już niekoniecznie pieniędzy. Istnieje wiele bezpłatnych sposobów, aby podszkolić swój angielski.

Aplikacje językowe

Do ściągnięcia jest kilka darmowych aplikacji do nauki języka angielskiego, wśród których wymienić można Duolingo, Memrise czy Quizlet. Jest to bardzo przyjemny sposób przyswajania wiedzy, ponieważ aplikacje są atrakcyjne graficznie, pozwalają na powtarzanie nauczonych treści i porządkują poszczególne zagadnienia. Co więcej, wystarczy z nich korzystać regularnie zaledwie 5-10 minut dziennie, a z pewnością każdy zauważy u siebie postęp.

Lekcje na Youtube

Na Youtube można znaleźć wiele darmowych lekcji języka angielskiego na każdym poziomie zaawansowania. Twórcy kanałów uczą poprawnej wymowy, ciekawych zwrotów, tłumaczą również gramatyczne zawiłości języka. Co ważne, część youtuberów jest native speakarami, dzięki czemu można przyswajać pożądaną wymowę. Wystarczy przeszukać Youtube, aby znaleźć kanał, który będzie nam odpowiadał pod kątem prowadzenia zajęć i poziomu języka.

Darmowe kursy

W Internecie znaleźć można tradycyjne kursy językowe, z wieloma zadaniami i ćwiczenia. To świetna opcja dla osób, które lubią przyswajać wiedzę w akademicki sposób. Kursy oferują naukę słówek i zwrotów oraz gramatyki. Pozwalają także ulepszyć zdolność czytania oraz słuchania. Listę bezpłatnych szkoleń z języka angielskiego można znaleźć na stronie uczelni Ignatianum.

Filmy oraz kreskówki

Na Youtube oraz innych serwisach bez problemu znaleźć można filmy w języku angielskim. To świetny sposób na to, aby poszerzać swoje słownictwo oraz ćwiczyć umiejętność słuchania. Osoby początkujące mogą postawić na kreskówki oraz bajki dla dzieci – nie zawierają one zbyt wielu dialogów, a ich znaczenie często można wywnioskować z kontekstu.

Jak widać, istnieje wiele sposobów, aby doskonalić swój język angielski. Kluczem do sukcesu nie są więc same narzędzia, ale motywacja, która pozwala na korzystanie z nich i regularną naukę. Ponieważ istnieje wiele bezpłatnych metod nauki, z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. To ważne, aby dopasować je do swoich potrzeb, poziomu zaawansowania oraz gustu. Potem zostaje już tylko systematyczna praca, która pozwoli udoskonalić sposób porozumiewania się w języku angielskim.

Redakcja hrexecutive.pl