Firma konsultingowa czy freelancer? Co wybrać?

Stoisz przed podjęciem ważnych decyzji dla swojej firmy? Zastanawiasz się, jakie rozwiązania będą dla niej najlepsze? Współpraca z freelancerem czy firmą konsultingową? Sprawdź, na czyje doświadczenie warto stawiać podczas planowania innowacji w przedsiębiorstwie.

Czym jest firma konsultingowa?

Firma konsultingową zrzesza specjalistów z wielu dziedzin. Jej najważniejszym zadaniem jest poprowadzenie Ciebie przez zmiany w biznesie. Jeżeli chcesz wprowadzić innowacje lub sprawdzić inne sposoby zarządzania przedsiębiorstwem, sięgasz po współpracę z firmą konsultingową. Eksperci doradzają Ci jak pozbyć się problemów.

Współpraca z firmą konsultingową opiera się na doradztwie w określonym zakresie. Może jednak obejmować on wiele zagadnień. Gdy specjaliści spełnia swoje zadanie, Wasza współpraca zostaje zakończona. W ten sposób masz możliwość rozwoju swojej firmy bez ponoszenia nadmiernych kosztów.

Kim jest freelancer?

Freelancer to osoba, najczęściej specjalista, który wykonuje swoją pracę na zlecenie. Nie jest on zatrudniony w oparciu o żadną umowę. Pomiędzy Tobą a osobą wykonującą wolny zawód może być nawiązana współpraca. Ty zlecasz wykonanie konkretnego zadania w określonym czasie. Po osiągnięciu zadowalających efektów współpraca zostaje zakończona.

Freelancer również może pracować nad opracowaniem strategii dla przedsiębiorstwa. Jest to podobna praca do tej wykonywanej przez firmę konsultingową. Jednak w tym przypadku masz do dyspozycji jedną osobę, która jest wyspecjalizowana w konkretnej dziedzinie.

Kiedy warto postawić na freelancera?

Freelancer jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli znasz konkretnie swoje potrzeby. W Twojej firmie pojawił się problem, który wymaga specjalistycznej wiedzy? Nawiąż współpracę z osobą wykonującą wolny zawód i szybko znajdź rozwiązanie.

Podobnie wygląda sytuacja z koniecznością doradztwa w wąskim zakresie. Freelancer może dokonać analizy Twojej strony internetowej oraz doradzić Ci, jakie zmiany powinny zostać wprowadzone. Teraz to od Ciebie zależy w jaki sposób rozłożysz poszczególne zadania.

Można krótko określić, że freelancer jest bardzo dobry rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy znają problem. Wiedząc, w jaki sposób może być on rozwiązany lub kogo potrzebujesz, sięgnij po jednego specjalistę.

Kiedy firma konsultingowa jest lepszym rozwiązaniem?

Firma konsultingową opiera się na współpracy szeregu specjalistów z różnych dziedzin. Najczęściej pokrywają się one w taki sposób, żeby kompleksowo pomagać biznesom. To rozwiązanie będzie dobre dla Ciebie, jeżeli natrafiasz na przeszkody trudne do pokonania. Mogą one również obejmować więcej niż jedną dziedzinę funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Jednym z przykładów jest konieczność restrukturyzacji w firmie lub jej transformacja cyfrowa. W tym przypadku potrzebujesz szeregu ekspertów, którzy będą potrafili połączyć rozmaite dziedziny w całość. Nie ma tutaj jednego problemu, który należy rozwiązać. Pojawia się wiele mniejszych zadań, które wymagają interwencji oraz doradztwa.

Pozwól swojej firmie na rozwój

Prowadząc swoją firmę często może pojawić się problem z oddaniem sterów. Pamiętaj, że przez brak delegowania zadań Twój biznes może stać w miejscu. Nie ma możliwości, żeby przedsiębiorca był specjalistą w każdej dziedzinie. Powinien mieć on umiejętność oddawania projektów ekspertom. Tak, żeby firma cały czas szła do przodu.

Dlaczego warto korzystać z doradztwa specjalistów?

Dzięki wiedzy specjalistów Twoja firma ma możliwość ciągłego rozwoju. Mowa tutaj nie tylko o bieżących projektach, ale również tych długofalowych planach.

Najlepszym rozwiązaniem dla postępu w przedsiębiorstwie jest współpraca z ekspertami. Dlatego skorzystaj z możliwości nawiązania z nimi współpracy, na przykład przez portal Redegate. W ten sposób umożliwisz rozwiązywanie nawet najtrudniejszych problemów. Z pewnością Twoja firma może zostawić w tyle konkurencję, jeżeli tylko wykorzystasz jej potencjał.

Redakcja hrexecutive.pl